Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Auto Awaria

car-repair-362150_1280 (5)Kupno samochodu to nie lada wyzwanie. Zanim dokona się ostatecznego wyboru warto dokładnie i dogłębnie sprawdzić daną markę i model nie tylko pod względem pojemności, wygody użytkowania, możliwości, dostępnych funkcji, zastosowania nowoczesnych technologii, ale także pod względem awaryjności, kosztów wymiany części, serwisowania. Warto wiedzieć, właściciele jakich modeli najczęściej skarżą się na problemy, awarie. Niektóre awarie są nieodłączną częścią danego modelu i niestety niewiele będzie dało się z tym zrobić. Na co więc zwrócić uwagę przy danych modelach?

Poniżej kilka przykładów i wskazówek:

-Najczęstsze usterki w samochodach marki Audi to awarie w skrzyni biegów, uszkodzenia pomp wtryskowych, turbosprężarek, dwumasy, głowicy.

-BMW to głównie awarie silników, m.in. pompy wtryskowe, uszczelnienia w turbosprężarkach, przetwornice, zawieszenie, uszkodzenia wtryskiwaczy.

-Citroen – tutaj w dużej mierze problemy dotyczą elektroniki, komputera, ale także hamulców, czujników ciśnienia, wlewu paliwa. W modelach z silnikami HD mogą pojawić się problemy z kołem pasowym, turbosprężarkami, wtryskiwaczami.

-Ford – często w modelach tej marki dochodzi do uszkodzeń na poziomie elektroniki pokładowej.